Menu Zamknij

100-lecie istnienia OSP Tur

W dniu 24 sierpnia 2019 odbyła się uroczystość 100-lecia istnienia jednostki OSP Tur w powiecie nakielskim. Ponadto za zasłużoną działalność jednostka została odznaczona Złotym Znakiem Związku – najwyższym odznaczeniem Związku OSP RP.

Świętowanie OSP Tur rozpoczęło od uroczystej mszy świętej w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Turze. Po zakończonej mszy druhowie i zaproszeni goście udali się na plac przy remizie, gdzie odbył się uroczysty apel. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu nadbryg. Janusz Halak, Komendant Powiatowy PSP w Nakle nad Notecią bryg. Sławomir Reszkowski, Wiceprezes Zarządu Głównego OSP dh Zdzisław Dąbrowski. Na jubileusz przybyli również samorządowcy, druhowie z bratnich jednostek OSP jak i mieszkańcy Turu i okolic.

Uroczystość była również okazją, aby docenić i uhonorować zasłużonych druhów z jednostki OSP Tur. Na zakończenie akademii wszyscy uczestnicy Jubileuszu mogli skosztować strażackiej grochówki wspominając minione lata prężnej działalności.