Menu Zamknij

Druhowie z OSP Sipiory i Klub HDK przy KP PSP w Nakle włączeni w akcję szycia maseczek

W trudnych czasach epidemii Strażacki Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią nie pozostaje bierny, lecz działa na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności.
Członkowie Klubu włączyli się w zainicjowaną przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sipiorach akcję szycia maseczek na rzecz służb medycznych i służb mundurowych, pełniących służbę na terenie powiatu nakielskiego.
25 osób, z materiałów pozyskanych od lokalnych przedsiębiorców, całkowicie nieodpłatnie i we własnych domach wykonywało przez kilka dni maseczki ochronne i jednorazowe fartuchy. Do 17 kwietnia udało się uszyć aż 740 sztuk maseczek wielokrotnego użytku w wymiennym filtrem. Dzięki wysiłkowi Klubu, udało się nawiązać kontakt z bydgoską firmą, do której maseczki zostały dowiezione i poddane sterylizacji a następnie zapakowane próżniowo w specjalne opakowania. Dodatkowo, do każdej z maseczek przygotowano filtry, zabezpieczone w foliowych opakowaniach przekazanych na ten cel nieodpłatnie przez jedną z członkiń Klubu HDK. Gotowe zestawy maseczek ochronnych przekazywane są sukcesywnie służbom działającym na terenie powiatu nakielskiego: Państwowej Straży Pożarnej, Policji a także Ochotniczym Strażom Pożarnym.

materiał: Katarzyna Krzoska, Klub HDK przy KP PSP w Nakle nad Notecią