Menu Zamknij

Festyn „Kręci Mnie Bezpieczeństwo” w Wąsoszu

W sobotę 24 sierpnia 2019r. na plaży nad jeziorem Wąsosz odbył się festyn „Kręci Mnie Bezpieczeństwo”. W ramach kolejnego spotkania ze społecznością festyn zorganizowano w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej MSWiA.

Wydarzenie to było okazją dla wypoczywających nad jeziorem aby aktywnie spędzić czas poszerzając swoją wiedzę w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa nad wodą.

W organizację przedsięwzięcia, poza Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Nakle włączyło się wiele instytucji m.in. Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią, Komenda Powiatowa Policji, Urząd Miasta w Szubinie oraz WOPR. Obecność na pikniku Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza oraz Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu nadbryg. Janusza Halaka potwierdziła fakt jak ważny jest aspekt bezpieczeństwa nad wodą w okresie letnim.

Podczas spotkania możliwe było skorzystanie z licznych atrakcji przygotowanych nie tylko dla najmłodszych uczestników. Między innymi odbyły się dynamiczne pokazy na wodzie i pogadanki w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Ponadto sporym zainteresowaniem cieszyły się pokazy sprzętu nurkowego i ratownictwa wodnego prezentowane przez grupę wodno-nurkową z KM PSP w Bydgoszczy.

W czasie pikniku każdy z uczestników mógł wziąć udział w zabawach i konkursach z nagrodami oraz otrzymać słodki upominek od “Żarka” maskotki kujawsko-pomorskiej straży pożarnej.