Menu Zamknij

Otwarte Halowe Zawody MDP – już po raz trzeci

1 lutego 2020 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej w Mroczy odbyły się III Otwarte Zawody Halowe Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Wzięło w nich udział łącznie 16 drużyn, w tym drużyny spoza powiatu nakielskiego, tj. z powiatu bydgoskiego, aleksandrowskiego oraz sępoleńskiego.

Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP  w Mroczy przy wsparciu lokalnych jednostek samorządowych, Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią oraz lokalnych przedsiębiorców. Zawody halowe odbywają się od trzech lat w czasie zimowych ferii i są elementem szkolenia pożarniczego oraz formą aktywnego spędzenia czasu przez członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Zmaganiom przyglądali się między innymi: Starosta Nakielski  – Tadeusz Sobol, Komendant Powiatowy PSP w Nakle – bryg. Sławomir Reszkowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Mroczy – Jarosław Odrobiński.

Za udział w zawodach wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i nagrody. Najlepsze drużyny w kategorii dziewcząt i chłopców otrzymały puchary i medale, które wręczył Komendant Powiatowy PSP w Nakle nad Notecią – bryg. Sławomir Reszkowski.

Materiał: Paweł Przybylski