Menu Zamknij

Powołanie nowego Komendanta PSP

26 lutego 2019 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią odbyła się uroczysta zbiórka z okazji przekazania obowiązków Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią. Tego dnia, odwoływany ze stanowiska Komendanta Powiatowego PSP, w związku z przejściem na zaopatrzenie emerytalne, st. bryg. Roman Kłos zdał uroczyście sztandar nakielskiej Komendy na ręce nadbryg. Janusza Halaka, Kujawsko Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Nadbryg. Janusz Halak przekazał symbol kierownictwa w nakielskiej Komendzie bryg. Sławomirowi Reszkowskiemu, pełniącemu dotychczas funkcję Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Żninie.
Odbyło się to w obecności zaproszonych gości: Starosty Nakielskiego p. Tadeusza Sobola, Burmistrzów miast i Wójta gminy powiatu nakielskiego, przedstawicieli zaprzyjaźnionych służb i instytucji, przedstawicieli jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz załogi JRG.
St. bryg. Roman Kłos żegnał się z nakielską Komendą po 37 latach nieprzerwanej służby w tej właśnie jednostce organizacyjnej, z czego ostatnie 9 lat pełnił funkcję Komendanta Powiatowego PSP w Nakle nad Notecią. Wieloletnie doświadczenie zawodowe st. bryg. Romana Kłosa i wysokie kompetencje uczyniły z niego dobrego dowódcę i sprawiedliwego przełożonego. W służbie na rzecz zagrożonego życia, zdrowia ludzkiego, mienia oraz środowiska wykazywał ogromne poświęcenie i odwagę. Podejmował zawsze maksymalny wysiłek i niejednokrotnie niestandardowe decyzje, mające znaczenie dla sprawnego przeprowadzania działań ratowniczo – gaśniczych.