Menu Zamknij

Strażacy z KP PSP w Nakle srebrnymi medalistami

W dniach 27 i 28 maja br. w miejscowości Łubianka na terenie Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej w Toruniu odbyły się XXI Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego Strażaków w Sporcie Pożarniczym. W zawodach wystartowało 19 drużyn reprezentujących Komendy Powiatowe i Miejskie Państwowej Straży Pożarnej z całego województwa kujawsko-pomorskiego. Zgodnie z zatwierdzonym przez Komendanta Głównego PSP Regulaminem Zawodów w Sporcie Pożarniczym strażacy rywalizowali
w czterech, bardzo widowiskowych konkurencjach:

- wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na III piętro wspinalni,

- pożarniczy tor przeszkód na dystansie 100 metrów,

- sztafeta pożarnicza 4 x 100 metrów z przeszkodami,

- pożarnicze ćwiczenie bojowe.

Po pierwszym dniu Mistrzostw walka była bardzo zaciekła. Dopracowane elementy poszczególnych konkurencji w trakcie przygotowywań do zawodów dały możliwość naszym strażakom walki o najwyższe lokaty. Po startach indywidualnych i dobrej dyspozycji funkcjonariuszy z Nakła przyszedł czas na konkurencje zespołowe gdzie walka toczyła się o 0,01s. Drugi dzień Mistrzostw odbywał się w zmiennych warunkach pogodowych. Przysporzyło to startującym drużynom problemów, a w kilku przypadkach doprowadziło do niezaliczenia konkurencji. Ostatecznie funkcjonariusze nakielskiej komendy powiatowej zaprezentowali się wyśmienicie, a to pozwoliło utrzymać się w czołówce startujących drużyn i zdobyć ostatecznie w klasyfikacji generalnej tytuł Wicemistrza Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Cel jaki przyświeca corocznie podczas zawodów jak i w trakcie przygotowań to m.in. podniesienie poziomu sprawności fizycznej strażaków, a w efekcie poprawienie skuteczności prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczych. Powyższy sukces zespołu byłby niemożliwy gdyby nie indywidualne przygotowanie każdego zawodnika. Zwycięski skład Reprezentacji Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią na XXI Mistrzostwach Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Sporcie Pożarniczym pod kierownictwem asp. Zbigniewa Kujawy tworzyli:

mł. kpt. Krzysztof Liszka

asp. Maciej Borzych

mł.asp. Rafał Ciszewski

mł. asp. Mateusz Czarnecki

mł. asp. Szymon Woźniak

mł. ogn. Dawid Janicki

mł. ogn. Marcin Janicki

mł. ogn. Piotr Katafiasz

sekc. Mateusz Pisarek

Lepsi w klasyfikacji generalnej okazali się tylko strażacy z KP PSP w Chełmnie.

tekst i zdjęcia:

kpt. Bartosz Walkowiak

Z-ca D-cy JRG Nakło

Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Nakle n/Not.