Menu Zamknij

Uroczyste przekazanie nowego lekkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Jednostki OSP w Samsieczynku.

W dniu 15 listopada 2019r. na placu przy remizie Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Samsieczynku odbyła się uroczystość przekazania pojazdu pożarniczego.

Apel rozpoczął się od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości Zastępcy Kujawsko-Pomorskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu bryg. Jackowi Kaczmarkowi. Po odegraniu hymnu państwowego powitania przybyłych gości dokonał Prezes Zarządu Miejsko – Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Mroczy druh Tomasz Kokoszewski.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. poseł na Sejm RP Ewa Kozanecka, doradca wojewody kujawsko-pomorskiego Jerzy Kowalik, Komendant Powiatowy PSP w Nakle nad Notecią bryg. Sławomir Reszkowski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Mrocza Leszek Klesiński. Na zaproszenie odpowiedzieli również samorządowcy oraz druhowie z sąsiednich jednostek OSP jak i lokalna społeczność.

Po przekazaniu kluczyków do nowego lekkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego, który zastąpił wysłużonego 42-letniego „Żuka” dokonano poświęcenia samochodu przez Kapelana strażaków gminy Mrocza księdza Tomasza Kapczyńskiego w asyście proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Samsiecznie księdza  Edwarda Grudzińskiego.

Przekazany pojazd GLBM 1,2/16 – Fuso Canter 4×4 o łącznej wartości 373.428,00 zł; został zakupiony ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Gminy Mrocza.

Uroczystość była również okazją, aby odznaczyć medalami i uhonorować zasłużonych druhów z jednostek OSP z terenu gminy Mrocza.

tekst: kpt. Bartosz Walkowiak
zdjęcia: KP PSP w Nakle nad Notecią/ www. powiat24.pl